wyciete klasztor.png

Redemptoryści

Lubaszowa

Triduum Paschalne i Święta Wielkiej Nocy (1-5 kwietnia)

                                    

1.Od soboty 27 marca obowiązują limity osób obecnych w kościołach. W naszym kościele (nie licząc ministrantów i osób zaangażowanych w liturgię) w sumie może być obecnych 19 osób (8 osób w kościele górnym, dolnym - 8 osób i na chórze - 3 osoby). Na Willi w kaplicy może być 6 osób. Można natomiast uczestniczyć na zewnątrz kościoła, oczywiście z zachowaniem dystansu i w maseczce. W kaplicy na Willi są rozstawione ławki i krzesła. 

2. Do środy włącznie msza św. o godz. 17.00. W godzinach od 16.00 do 17.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

3. TRIDUUM PASCHALNE

a.) WIELKI CZWARTEK. Msza św. Wieczerzy Pańskiej w kościele św. Gerarda o godz.18.00. Wielki Czwartek to dzień dziękczynienia za Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Pana Jezusa do kaplicy Adoracyjnej (Ciemnicy). Czuwanie modlitewne do godz.22.00.

b.) WIELKI PIĄTEK. Kościół. św. Gerarda będzie otwarty przez cały dzień. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w tym roku będzie wokół kościoła św. Gerarda. Rozpoczęcie o godz. 10.00. O godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia.                                     W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ścisły (jeden raz do syta), obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 18 rok życia, aż do 60 roku życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje tych, którzy ukończyli 14 rok życia.

Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00.  Po liturgii adoracja przy Bożym Grobie do godz. 22.00. Strażaków prosimy o zaciągnięcie straży przy Bożym Grobie po liturgii do 22.00 i w Wielką Sobotę od godz.9.00 do 17.50.

c.) WIELKA SOBOTA. Od godz. 9.00 adoracja przy Bożym Grobie i okazja do spowiedzi do godz. 12.00 i od 16.00. Zwyczajowo jest to też dzień postu od spożywania pokarmów mięsnych.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w tym roku będzie miało nieco inny przebieg. O godz. 10.00 rozpocznie się na Willi przy kaplicy, następnie: przy skręcie, przy mostku na Zamek, na Granicach, przy Remizie, przy szkole, przy sklepie, w stronę na Jodłówkę , przy bloku Siedliska 12, przy kościele i  na placu przy stacji PKP. 

O godz. 18.00 – Liturgia Wigilii Paschalnej.   

                                                      

 4. NIEDZIELA WIELKANOCNA

W Niedzielę (5 kwietnia) nie będzie w tym roku Mszy św. Rezurekcyjnej o godz. 6.00 rano. Porządek Mszy św. będzie jak w każdą niedzielę ze Mszą św. o godz.12.15. Od Wielkanocy wprowadzamy w parafii porządek letni Mszy św. w niedziele i w dni powszednie o godz. 18.00.

6. W drugi dzień Świąt Wielkanocy w poniedziałek Msze św. jak w niedzielę.

             

 7. Można uczestniczyć w nabożeństwach przez Internet. Wszystkie nabożeństwa Triduum o godz. 18.00                                                                                        

 8. Zebranie dla ministrantów i lektorów dotyczące posługi liturgicznej podczas Triduum Paschalnego, w  Wielki czwartek, piątek i sobotę będzie w każdy z tych dni o godz. 14.00 w kościele św. Gerarda. Próba na dany dzień celebracji wspólna z br.br. Nowicjuszami. (przypominam: posługujący nie są objęci limitami osób).