Redemptoryści

Lubaszowa

      VI Niedziela  Wielkanocy

       17 maja 2020 r.

 

  1. Od dzisiejszej niedzieli wprowadzamy dodatkową msze św. w kościele św. Gerarda o godz. 12.15, aby stworzyć parafianom możliwość szerszego dostępu do niedzielnej liturgii. Pozostałe Msze św. tak jak zwykle: o godz. 7.30 , 11.00 i  18.00. Na Willi masz św. o godz. 9.00 z transmisją.

  2. Dzisiaj miała mieć miejsce w naszej parafii uroczystość I Komunii św. Jednak ze względu na znane nam okoliczności, przeniesiona została ona na niedzielę 30 sierpnia. Jest również nowy termin bierzmowania młodzieży kl. VIII. Zostanie on w najbliższym czasie ustalony przez kurię diecezjalną w Tarnowie.

  3. Ze względu na nowe propozycje łagodzenia obostrzeń, od jutra wprowadzamy  u św. Gerarda nabożeństwo majowe o godz. 17.30, a kończymy z wieczorną transmisję nabożeństwa z kaplicy na Willi.

  4. W przyszłą niedzielę (24 maja) przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i rozpoczęcie Nowenny  przed Uroczystością Zesłania Ducha św.

  5. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała ( 11 czerwca). Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych ustaleń co do  organizowania procesji  Bożego Ciała.