Redemptoryści

Lubaszowa

       XII Niedziela Zwykła 

       21 VI 2020 r.

  1. Po negatywnych wynikach badań na obecność koronawirusa i zakończonej kwarantannie, od  czwartku wznowiliśmy sprawowanie mszy św. w kościele św. Gerarda i na „Willi”. W ciągu tygodnia msza św. jest o godz. 18.00, a w niedzielę  o 7.30, 9.00, 11.00, 12.15 i 18.00. Dodatkowa msza św. o godz. 12.15 zostanie wprowadzona na stałe jeśli będzie zainteresowanie ze strony wiernych.

  2. W dzisiejszą niedzielę na mszy św. o godz. 11.00 przeżywaliśmy I Komunię św. dzieci (pierwsza grupa). Druga grupa pierwszokomunijna będzie miała swoją uroczystość 30 sierpnia. Od jutra rozpoczynamy tzw. biały tydzień. Dzieci komunijne zapraszamy na mszę św. na godz. 18.00.

  3. We wtorek o godz. 18.00 w Piotrkowicach będzie miało miejsce bierzmowanie naszej młodzieży. W poniedziałek 22 czerwca prosimy młodzież na spowiedź od godz. 17.00 do kościoła św. Gerarda.

  4. W piątek 26 czerwca zakończenie roku szkolnego. Ze względów  sanitarnych nie organizujemy w tym roku dodatkowej mszy św. dziękczynnej. Natomiast zapraszamy uczniów naszej szkoły z rodzicami indywidualnie na czwartek 25 czerwca na mszę św. o godz. 18.00. W piątek natomiast zapraszamy młodzież kl. VIII na zakończenie szkoły podstawowej i przyjęcie sakramentu bierzmowania na mszę św. o godz. 18.00.

  5. W tygodniu w liturgii wspominamy:

    - w środę 24 czerwca – uroczystość Narodzenia Św. Jana  Chrzciciela.

    - w sobotę 27 czerwca - wspomnienie Najświętszej Maryi Pany Nieustającej Pomocy.

   6.  Pozostałe informacje:

    6.1 Podczas nieobecności proboszcza (ponad 2 tygodnie), zamkniętej świątyni, braku mszy św. Przepraszam Parafian i całą naszą społeczność za taką okoliczność. Dziękować Bogu nie było żadnych zachorowań ojców ani nowicjuszy w klasztorze w Lubaszowej. Dziękuję Parafianom za modlitwy, oferowaną pomoc, za żywe zainteresowanie i za to, że byliście w tym trudnym czasie z nami. My też pamiętaliśmy o Was w modlitwach. W każdy dzień w klasztorze były sprawowane wszystkie wcześniej zamówione Msze św. Dziękuję za to że nie czuliśmy się opuszczeni i samotni. Bóg zapłać!    

   6.2 Dziękuję radzie parafialnej, panu Kościelnemu, Panu Andrzejowi Krawczykowi, panu Piotrowi Ogiela i innym Parafianom za pomoc przy układaniu kostki przy kościele. Prace są na ukończeniu. Nie było możliwości złożenia ofiar w pierwszą niedzielę czerwca na ten cel . Zwracam się do parafian z wielką prośbą o finansowe wsparcie tych prac. Można składać ofiary dzisiaj bądź w przyszłą niedzielę lub w I niedzielę lipca. Za wszelkie ofiary już złożone i również wpłynęły wpłaty za starą kostkę serdeczne Bóg zapłać!